Три момчиња извршиле насилство врз цимерот

Од:

Полициски службеници вчера привеле еден осумнаесетгодишник и двајца малолетници на возраст од 17 и 16 години, во присуство на нивните родители, поради основано сомнение дека на 13.11.2019 околу 22.00 часот извршиле насилство врз малолетник, кој бил нивни цимер. Оваа информација за МИА ја потврдија од МВР.

Случајот во Полициската станица Кавадарци вчера во 19:30 часот го пријавил таткото на малолетникот.

Од Државниот инспекторат за образование рекоа за МИА дека и тие ќе го истражат случајот.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава против едно лице за фалсификување исправа

Кривична пријава против две фирми и нивниот управител од Велес за даночно затајување од 6,7 милиони денари

Кривична за поранешна директорка на средно училиште во Скопје

Поранешниот амбасадор Димитровски репетирал пушка кон сосед

Татјана Ташкова

Обвинение за разбојништвото во заложна куќа

Ана Ололовска

Скопјанец заработи обвинение и продолжување на притвор за продажба на дрога