Три лица со автоматско оружје украдоа 2 милиони денари од скопјанец пред банка во Сарај

Од:

Разбнојништво е извршено утрово во скопски Сарај од страна на три лица со автоматски пушки, дознава „А1он“. Неофицијално, украдени се околу 2 милиони денари од 27-годишен маж. Случајот го потврдуваат и од МВР, додавајќи дека се работи на расчистување на случајот.

„Во 11:05 часот пријавено е дека во с.Сарај, пред банка извршено е разбојништво врз Б.О. (1993) од страна на три лица, кои со автоматски пушки му одзеле пари. Откако ги одземале парите со автомобил, се упатиле кон Матка“, велат од МВР за „А1он“.

Очевидци за „А1он“ велат дека пред банката се одвивала вистинска драма, а од МВР повеќе детали најавуваат во текот на денот.

Би можело да ве интересира

Поднесено обвинение за тешка кражба за двајца скопјани

Ана Ололовска

ВИДЕО: Се заканувал со пиштоли, му урнал ѕид на соседот и насилно сака да му одземе дел од имотот во Сингелиќ

Маја Илиевска-Пачемска

Во Кичево опожарен автомобил „јагуар”

Ана Ололовска

Поднесени обвиненија за разбојништво и кражби во Скопје

Ана Ололовска

Вработена во аптека спречила кражба

Ана Ололовска

Во село Меџитлија пронајдена неексплодирана граната од Првата светска војна

Ана Ололовска