Три лица физички нападнале сожител од Градско

Од:

Во Полициската канцеларија Градско, синоќа околи 21:30 часот 29-годишниот М.Р. од Градско пријавил дека на ул.„Александар Македонски“, бил физички нападнат од С.С.(24), Е.Б.(38) и Е.Ф.(33), сите од Градско.

Како што информираат од СВР Велес, на нападот му претходела вербална расправија.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Oвчар жител на село Дорфулија настрада од гром

Ана Ололовска

Нападнат лекар од тетовската Клиничка болница

Ана Ололовска

Притвор за осомничените за киднапирање на државјанка на Италија​ во Охрид

Ана Ололовска

Кавадарчанка удрена од возило по што возачот физички ја нападнал

Ана Ололовска

Кумановец загинал по пад во ископ во каменолом

Ана Ололовска

73-годишник бил нападнат од 80-годишен кавадарчанец во Ваташа

Ана Ололовска