Тешко повреден работник во Гостивар

Од:

Вчера околу 13.20 часот во СВР Тетово било пријавено дека 49 годишен работник од Гостивар се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи во фабрика во Гостивар.

Како што соопшти МВР, тој бил пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош.

Увид извршила екипа од Полициската станица Гостивар.

Би можело да ве интересира

Пронајден затвореникот кој и побегна на полицијата кога го враќала од Клинички

Татјана Ташкова

Затвореник од „Идризово“ избегал од возило со кое бил транспортиран на Клиника, полицајците суспендирани

Ана Ололовска

Поведена постапка за обид за убиство за 60-годишно лице од Богданци

Ана Ололовска

Кривична пријава за дивоизграден автокамп и два помошни објекти во Струшко

Деветнаесетгодишна девојка загина во сообраќајка на патот Струмица-Радовиш

Татјана Ташкова

Четириесет и пет лица од Пакистан затекнати во камион на автопатот Велес-Скопје

Татјана Ташкова