Тешко повреден пешак во сообраќајка во Куманово

Од:

Пешак е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случи во Куманово вчера во 7.25 часот.

dobivaj vesti na viber

Како што информира од полицијата сообраќајната несреќа се случила во кумановската населба „Тоде Мендол“ на раскрсницата на улиците „Тоде Мендол“, „Есперанто“ и „Романовски пат“ во која учествувале автомобил со кумановски регистарски ознаки „ауди“ управуван од А.К. (1969) и „мазда“ управувана од 35-годишниот Ј.А.

Автомобилот „ауди“ излетал од патот и удрил во 66-годишниот пешак М.С. кој стоел надвор од коловозот. Кумановецот со возило на итна помош префрлен е во кумановската болница каде му се констатирани тешки телесни повреди, а потоа поради сериозноста на повредите пренесен е на една од скопските клиники.

Увид на лице место извршила увидна екипа на СВР Куманово.

Би можело да ве интересира

Тешко повреден возач во сообраќајка во Гостивар

Еден загинат во тешка сообраќајна несреќа на патот Охрид-Кичево

Едeн загинат во тешка сообраќајна несреќа кај Богданци

Катерина Павлова-Николовска

Дете загина во тешка сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Велес

Катерина Павлова-Николовска

Прегазениот пешак во Ѓорче Петров е 65-годишен жител на Грчец

Загина пешак прегазен од „Ауди“ кај општинската зграда на Ѓорче Петров

Кристијан Ландов