Тешка кражба во црквата Св. „Арангел“ во Долно Српци, Битолско

Од:

СВР-Битола информира дека извршена е тешка кражба во црквата Св. „Арангел“ во битолското село Долно Српци.

Според првичните информации од црквата одземени се пари и вредни предмети, а кражбата се случила ноќта меѓу 31. август и 1. септември.

– По пријавата на кражбата во СВР-Битола, нашите екипи извршија увид и констатираа дека одземени се пари и црковни предмети. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за расчистување на случајот, истакна Сања Стаматова, портпарол на СВР-Битола.

Би можело да ве интересира

Притвор од 30 дена за разбојник од Битола

Ана Ололовска

Три лица со автоматско оружје украдоа 2 милиони денари од скопјанец пред банка во Сарај

Кристијан Ландов

Полицијата откри двајца осомничени за разбојништво и 22-годишник кој фалсификувал дозволи за движење

Ана Ололовска

Ограбена пошта во Охрид, разбојникот приведен по неколку часа

Кристијан Ландов

Постигнати спогодби со тројца ресенчани обвинети за измама

Ана Ололовска

Фатени двајца малолетници кои извршиле тeшки кражби во Штип

А1он