Тешка кражба во црквата Св. „Арангел“ во Долно Српци, Битолско

Од:

СВР-Битола информира дека извршена е тешка кражба во црквата Св. „Арангел“ во битолското село Долно Српци.

Според првичните информации од црквата одземени се пари и вредни предмети, а кражбата се случила ноќта меѓу 31. август и 1. септември.

– По пријавата на кражбата во СВР-Битола, нашите екипи извршија увид и констатираа дека одземени се пари и црковни предмети. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за расчистување на случајот, истакна Сања Стаматова, портпарол на СВР-Битола.

Би можело да ве интересира

Две лица под истрага за разбојништво во спортска обложувалница во Скопје

Ана Ололовска

Кривична пријава за двајца државјани на Косово за кражби во трговски центар во Скопје

Ана Ололовска

Двајца косовски државјани обвинети за кражба на облека од трговски центар во Скопје

Ана Ололовска

Син украл речиси 85 илјади евра од метална каса на таткото

Ана Ололовска

Романец украл над 5.000 евра од старец во Сплит

А1он

Расветлена кражбата на парите за пензии за пробиштипските пензионери

Ана Ололовска