Судот одлучи – манијакот од Скопје во куќен притвор бидејќи постои опасност да продолжи со перверзните дејствија

Од:

30-годишниот маж од Скопје кој беше уапсен откако подолго време ги вознемирувал жените самозадоволувајќи се пред нив и кој доби пријава од Обвинителството, доби куќен притвор.

Како што за А1он потврдија од судот, пртифатен е предлогот на Основното јавно обвинителство Скопје и судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд, определи мерка куќен притвор.

Притворот е определен бидејќи постои основано сомнение дека осомничениот сторил кривично дело против морал кое постои опасност да го повтори.

30-годишникот е уапсен и против него е поднесено обвинение дека постои основано сомнение дека сторило неколку кривични дела „задоволување на полови страсти пред друг“ од член 190 став 1 од Кривичниот законик.

– Во пет наврати осомничениот 30-годишник на различни локации во Скопје, во автобуси и влезови од згради, се самозадоволувал пред девојки со што го сторил наведеното кривично дело, соопштија денеска од Јавното обвинителство.

Би можело да ве интересира

Манијак од велешко истепал, па допирал малолетничка

Горан Наумовски

Во Аеродром уапсен манијак од Гостивар

Предложен куќен притвор за 30-годишникот кој низ Скопје се самозадоволувал пред девојки

Ана Ололовска

Уапсен скопјанец кој се самозадоволувал пред женски лица

Горан Наумовски

Манијак им покажува гениталии и ги демне учениците во ООУ „Димитар Миладинов“ во центарот на Скопје

Кристијан Ландов

Манијак се самозадоволувал пред мајка со малолетна ќерка