Србинка дошла туристички, ја фатиле како работи во ноќен клуб во Гостивар

Од:

33-годишна Србинка е приведена откако била затекната како работи во угостителски објект во Гостивар, а во земјава била дојдена како турстка.

– На 18.03.2023 околу 01.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар ја привеле 33-годишната Р.О. од Република Србија. Таа била затекната во угостителски објект на улица „Илинденска“ во Гостивар, а е приведена поради сомнение за злоупотреба на туристичкиот престој и непријавено работење. Р.О. е задржана во Полициската станица Гостивар за натамошна постапка, се наведува во соопштението од Министерството за внатрешни работи.

Би можело да ве интересира

Во пожар во Велес изгоре човек

Ана Ололовска

Штипјанец ја истепал својата мајка, а потоа нападнал и полицаец

Ана Ололовска

40-годишен скопјанец пронајден мртов во својот дом

Ана Ололовска

Тешко повреден работник во Зоолошката градина во Скопје, однесен во Комплексот клиники

Ана Ололовска

21-годишна девојка од струмичко со употреба на сила овозможила двајца да силуваат малолетничка

Ана Ололовска

Пронајдени се Аниса и Мелиса

Ана Ололовска