Сообраќајка кај Возарци, загина пешак

Од:

Во сообраќајна несреќа попладнево загина пешак кај кавадаречко Возарци, потврдуваат од МВР.

dobivaj vesti na viber

– Околу 14 часот на пат кон селото Возарци, на мостот на реката Црна, од страна на патничко моторно возило бил прегазен Н.С. од селото Дреново, роден 1959 година. Пешакот починал на лице место, соопштија од МВР.

Увидот на лице место е во тек.

Би можело да ве интересира

Еден загинат во тешка сообраќајна несреќа на патот Охрид-Кичево

Едeн загинат во тешка сообраќајна несреќа кај Богданци

Катерина Павлова-Николовска

Дете загина во тешка сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Велес

Катерина Павлова-Николовска

Прегазениот пешак во Ѓорче Петров е 65-годишен жител на Грчец

Загина пешак прегазен од „Ауди“ кај општинската зграда на Ѓорче Петров

Кристијан Ландов

Протест за прегазениот битолчанец: Да побараме правда за Оли и сите убиени во сообраќајки

Кристијан Ландов