Сончево и топло до 33 степени

Од:

Времето денеска изутрина ќе биде свежо, а преку денот сончево и топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 15, а максималната ќе достигне од 27 до 33 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 6.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб јужен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 11, а максималната ќе достигне до 33 степени Целзиусови.

До четврток ќе се задржи стабилно време, а од петок во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Би можело да ве интересира

Од утре до четврток дожд и снег

Магла во Крушево, на Стража и на Плетвар

Најстудено во Струмица и Берово, најтопло во Охрид и Демир Капија

Променливо облачно со услови за локален слаб дожд

Најстудено во Берово, најмногу снег во Ѓуриште

Облачно со врнежи од дожд и снег