Собраќајка кај Кичево, почина моторциклист

Од:

Едно лице загина во сообраќајка во близина на село Другово, на патот Кичево-Охрид што се случи пред околу еден час помеѓу мотор и тешко товарно возило.

Од СВР -Охрид информираат дека се работи за тешка сообраќајка помеѓу мотор и тешко товарно возило, во која моторциклистот починал.

Медицинска екипа како и МВР се излезени на терен. Со деталите за собраќајката МВР ќе излезе во текот на утрешниот ден.

Поради случената сообраќајна несреќа на патот кон Охрид, пред клучката што ги поврзува Демир Хисар и Битола, сообраќајот е во прекин.

Би можело да ве интересира

Бегале од полиција и удриле во бетонски столб на улица во Скопје

А1он

Велосипедист прегазен во Маврово

А1он

Момче загина во сообраќајка во Прилеп, сопатничката е тешко повредена

А1он

Тракторист прегазил возач на мопед

А1он

Дете се бори за живот по тешка сообраќајка на улицата „Џон Кенеди“

А1он

Почина возач по пад во бездна длабока 100 метри на пат кон Стража

А1он