Со „Никоб лаб“ патувајте безгрижно со дигитален европски ковид-сертификат

Од:

Со цел безбедно и непречено да патувате во Европа и светот, од денес во НИКОБ ЛАБ во истата цена со секој направен ПЦР или брз антигенски тест, добивате и EU/DCC – Digital Covid Certificate.

dobivaj vesti na viber

Современиот начин на патување според меѓународните КОВИД 19 протоколи ја наметнува потребата од поседување на овој вид на сертификат, компатибилен со системите на ЕУ при процесот на скенирање на сертификатите, а ние следејќи ги европски трендови и протоколи сакаме да им ја понудиме на нашите граѓани и оваа можност.

Дигиталниот ЕУ Ковид 19 сертификат ги поседува сите важни информации и потребниот европски код за ваше безгрижно патување.

ПР

Би можело да ве интересира

НИКОБ се етаблираше како една од најпосветените општествено одговорни групации во државата

Ана Ололовска