Се уште не е пронајден возачот од автомобилот што излета во Вардар

Од:

РЦУК Тетово известува дека од последниот контакт со ПС Групчин во 17:40 часот добиена е информација дека се уште не е пронајдено лицето возач и евентуални сопатници од автомобилот што излета во реката Вардар кај село Желино.

dobivaj vesti na viber

– Од 16:45 часот освен специјализирана екипа од МВР, шест припадници на ТППЕ Тетово и шест вработени во Општина Желино во претрагата се вклучени и специјален тим нуркачи од ДЗС Велес. Потрагата е во тек, велат од Центарот за управување со кризи.
.

Би можело да ве интересира

28-годишник загина во сообраќајна несреќа на патот Битола-Ресен

Катерина Павлова-Николовска

Починато бебе донесено во битолската болница

Загина тракторист од струмичко

Ана Ололовска

ВИДЕО: Тешка сообраќајка во Ново Село

Кристијан Ландов

Во куќа во село Кучково пронајден починат маж

Ана Ололовска

Пронајдено починато 26-годишно момче од Скопје

Ана Ололовска