Се судрија такси и камион на булеварот Февруарски поход

Од:

Такси возач и камион се судрија на булеварот Февруарски поход.

Во сообраќајната несреќа нема жртви, не се повредени ниту возачот на камионот, ниту таксистот.

Исходот од несреќата, поминал со материјална штета. Полицијата врши увид на местото на несреќата.

Би можело да ве интересира

Сообраќајот на регионалниот пат Струмица-Валандово во прекин поради сообраќајка

Татјана Ташкова

Верижен судир на три автомобили и комбе во Порта Влае

А1он

Пренасочен сообраќајот на патот Прилеп-Градско поради сообраќајка

Еден загинат и петмина повредени во сообраќајката на патот Куманово – Крива Паланка

А1он

Пет млади лица загинаа во директен судар на Ибарската магистрала

Татјана Ташкова

Пет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска