Руски венец само за прославата организирана од Ѓорге Иванов

Од:

За разлика од сите места каде што се положуваат по три венци, на плоштадот во Скопје, кај споменикот на Методиј Андонов Ченто се појави и четврт венец-од Руската федерација.

dobivaj vesti na viber

Организатор на оддавањето почит на Илинден пред споменикот на Ченто е претседателот Ѓорге Иванов. На сите други места низ државава, каде што не е организатор Иванов, не е поставен венес од Руската федерација.

Би можело да ве интересира

2.Aвгуст е неработен ден за сите граѓани на Македонија

ДКСК: Обвинувањата од Иванов се паушални

Ана Ололовска

Порнешниот претседател Иванов бара од Антикорупциска информација за предметите што се водат за него

Ана Ололовска

Иванов: По ваква изјава на премиер, во секоја демократска земја паѓа владата

Жарко Настоски

Поништувањето на аболициите од Иванов е уставно, се отвора патот за предметите на СЈО

Кристијан Ландов

САД го честитаа празникот Илинден

Ана Ололовска