Пукање пред кафеана во скопски Аеродром

Од:

Ноќеска во 1:28 часот по полноќ во СВР Скопје, 46-годишниот А.С. од Скопје пријавил дека во близина на угостителски објект на булеварот „Јане Сандански“ во Скопје, едно лице во два наврата во воздух испукало проектили од огнено оружје.

Полициски службеници од СВР Скопје излегле на местото на настанот и биле пронајдени три чаури од огнено оружје, кои се подигнати од екипа од СВР Скопје за понатамошна постапка.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје. Се работи на расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Жена брутално исфрлена од автобус во препирка поради неносење маска

Жарко Настоски

Загина 37-годишен кавадарчанец откако со трактор излетал од пат

Ана Ололовска

Дваесет и шестгодишник тешко повреден при работа во Зелениково

Ана Ололовска

Напуштено бебе најдено на аеродром во Катар – властите симнале 13 Австралијанки од авион, барајќи ја мајката

Жарко Настоски

ВИДЕО: Руски ММА-борач брутално изрешетан во кафеана среде бел ден

Жарко Настоски

Крвава пресметка меѓу две фамилии во скопско Кондово

Жарко Настоски