Променливо облачно со умерен ветер од северен правец

Од:

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Претпладне во источните делови ќе има слаб локален дожд. Ќе дува умерен, наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 8, а максималната ќе достигне од 11 до 18 степени.

Во Скопје променливо облачно со умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната ќе достигне до 16 степени.

Од четврток и во следните денови времето ќе биде стабилно, сончево и топло.

Би можело да ве интересира

Претпладне сончево, попладне можен пороен дожд

Нестабилно со појава на локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Облачно со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд

Сончево со мала облачност, попладне на места нестабилно со повремен пороен дожд

Променливо облачно, температура до 22 степена