Променливо облачно со повремен локален дожд

Од:

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, наместа краткотрајно пороен, проследен со појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 20, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени. UV=5

Во Скопје, како што информираа од УХМР, времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во делови од котлината ќе има услови за слаб краткотраен дожд. Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната ќе достигне до 28 степени.

Од петок следува период на стабилно и потопло време со слаб до умерен североисточен ветер.

Би можело да ве интересира

Од утре до четврток дожд и снег

Магла во Крушево, на Стража и на Плетвар

Најстудено во Струмица и Берово, најтопло во Охрид и Демир Капија

Променливо облачно со услови за локален слаб дожд

Најстудено во Берово, најмногу снег во Ѓуриште

Облачно со врнежи од дожд и снег