Приведена позната македонска актерка во врска со заплена на дрога

Од:

Позната македонска актерка попладнево е приведена и спроведена пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје во врска со заплена на огромна количина дрога.

Од Кривичниот суд изјавија дека во моментот на распит се донесени две лица пред судија на претходна постапка.

Дел од медиумите јавија дека станува збор за актерката Силвија Стојановска, која во моментот е актуелна по нејзината улога во серијата „Фамилија Марковски“.

Би можело да ве интересира

ОЈО: Еден обвинет за убиство и за обид за убиство кај Шишево

Ана Ололовска

Две мртви тела пронајдени во стан во Велес

Ана Ололовска

Жител на Горно Коњаре осомничен за обид за убиство и за напад врз полициски службеници

Ана Ололовска

Почина четиримесечно бебе во Кочани

Ана Ололовска

Жител на тетовски Пирок повредил полицаец, оштетил полициски возила и наплатна рампа

Ана Ололовска

Во Швајцарија денеска ќе бидат погребани таткото и синот од струмичко кои беа убиени на тамошна фарма

Ана Ололовска