Приведена млада кумановка поради кражба

Од:

На 16.10.2022 година во 16.55 часот, полициски службеници од СВР Куманово ја лишиле од слобода М.З.(24) од Куманово.

Таа се сомничи дека малку пред тоа извршила кражба во приватен имот на улицата „Стево Филиповиќ“.

Одземениот предмет бил пронајден и вратен на сопственикот, а лицето било задржано во полициска станица.

По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Македонец украл четири автомобили за една ноќ на Брач

А1он

Кражба или саботажа: Арамии украле кабел од влечен мотор од локомотива

Србинка ограбила маркет во Куманово

Кумановец и малолетна скопјанка сакале да украдат автомобил

Уапсен крадец од Прилеп, одземеното вратено на сопствениците

Приведени двајца крадци во Кавадарци, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска