Приведен кумановец кој крадел пари од црква

Од:

Кумановската полиција уапси 38 38 годишен кумановец кого го сомничи дека насилно влегол и одзел пари од црква во село Долно Којнаре, соопшти денеска СВР Куманово.

– Вчера, во 15:40 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.Ѓ.(38) од Куманово поради сомнение дека истиот ден со употреба на сила влегол во црквата „Свети Спас“ во населбата Долно Којнаре и одзел пари, информираа од полицијата.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Поднесено обвинение за гостиварец кој при семејно насилство телесно ја повредил сопругата

Ана Ололовска

По два дена најден е Јосиф, мајката раскажа: Бил заведен од секта, родителите да бидат внимателни

Кристијан Ландов

Кумановец измамен за 1.000 евра

Ловџија го застрелал својот пријател додека биле на лов кај Матејче

А1он

Објавувале лажни закани за терористички напад на трговски центар во Скопје, тројца приведени

Од напад на дива свиња настрада ловџија од село Долни Дисан

Ана Ололовска