Приведен крадец од Тетово, пронајдени украдени мотоцикли

Од:

На 19.06.2022 околу 12.10 часот во Тетово, полициски службеници на Секторот за внaтрeшни работи Тетово расчистија шест кражби на мотоцикли и го лишиле од слобода В.Н.(26) од Тетово.

dobivaj vesti na viber

Тој се сомничи дека минатиот и овој месец противправно одзел шест мотоцикли, од кои три се пронајдени во неговиот дом. Пронајдените мотоцикли биле вратени на сопствениците, а против В.Н. ќе следува соодветен поднесок по членовите 235 и 236 од Кривичниот законик.

Би можело да ве интересира

Приведени двајца крадци во Кавадарци, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Двајца битолчани краделе бакарни цевки во струшката „Специјална болница за нефрологија“

Скопјанец затекнал крадец во неговиот дом, на крадецот му испаднал дел од украдените предмети

Горан Наумовски

Банкарски службеник од Тетово украл 10.000 евра од туѓа сметка

Горан Наумовски

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Крадец нападна жена во Нов Белград, и го скрши забот и го искина накитот

Приведен крадец од Куманово, украденото вратено на сопственичката

Ана Ололовска