Претседателот Иванов положи цвеќе пред спомениците на АСНОМ и на Никола Карев

Од:

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска, по повод Илинден, положи цвеќе пред спомениците на АСНОМ во паркот „Жена борец“ и на Никола Карев пред Собранието на РМ.

dobivaj vesti na viber

Иванов од тука се упати кон споменикот на првиот претседател на Президиумот на АСНОМ Методија Андонов-Ченто во центарот на Скопје каде се очекува да има обраќање.

Пред спомениците на АСНОМ и на Никола Карев цвеќе положија и владини министри, делегации на АРМ, Град Скопје, Сојузот на борци, Народната банка, амбасадори, претставници на политички партии,..

Би можело да ве интересира

2.Aвгуст е неработен ден за сите граѓани на Македонија

ДКСК: Обвинувањата од Иванов се паушални

Ана Ололовска

Порнешниот претседател Иванов бара од Антикорупциска информација за предметите што се водат за него

Ана Ололовска

Иванов: По ваква изјава на премиер, во секоја демократска земја паѓа владата

Жарко Настоски

Поништувањето на аболициите од Иванов е уставно, се отвора патот за предметите на СЈО

Кристијан Ландов

САД го честитаа празникот Илинден

Ана Ололовска