Прекин на сообраќајот на магистралниот пат Делчево-Штип

Од:

Магистралниот пат Делчево-Штип кај база „Гранит“ од 18:30 часот е затворен за сообраќај, информираат од АМСМ.

Прекинот, како што наведуваат од АМСМ, е поради сообраќајна незгода.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава против битолски хирург чијашто пациентка починала од внатрешно крварење

Татјана Ташкова

Три момчиња извршиле насилство врз цимерот

Ана Ололовска

По пожар во импровизирана барака најдено изгорено машко тело

Ана Ололовска

Приведен маж поради поседување оружје без дозвола

Ана Ололовска

Поднесено обвинение за разбојништво во спортска обложувалница, еден од извршителите во бегство

Ана Ололовска

Арачиновец обвинет за неовластено поседување бомба

Ана Ололовска