Пожар во поткровје од зграда во центарот на Кавадарци

Од:

Пожар избувна во поткровје од зграда во строгиот центар на Кавадарци.

На самото место се припадници на противпожарната единица, граѓани и градоначалникот Митко Јанчев. Засега нема повеќе детали за поижарот, што го предизвикало и колкава е штетата.

Би можело да ве интересира

Од пожарот во Ново Лисиче извлечени неподвижна жена и уште четворица, маж варел кафе на плин, му се запалил чаршафот и огнот се раширил

Маја Илиевска-Пачемска

Пожарникари извлекуваат жена што оди на дијализа од запален стан во Ново Лисиче

Маја Илиевска-Пачемска

Пожар избувнал вчера во Клиниката за инфектологија

Ана Ололовска

Два пожара за кратко време во Тиквешко

ВИДЕО: Во Канбера прогласена вонредна состојба

Гори погон за мебел на излезот од Струмица кон Радовиш

Ана Ололовска