Пожар во поткровје од зграда во центарот на Кавадарци

Од:

Пожар избувна во поткровје од зграда во строгиот центар на Кавадарци.

На самото место се припадници на противпожарната единица, граѓани и градоначалникот Митко Јанчев. Засега нема повеќе детали за поижарот, што го предизвикало и колкава е штетата.

Би можело да ве интересира

Грчките острови повторно горат, големи пожари на Крит и Евија

А1он

ВИДЕО: Голем пожар го зафати грчкиот остров Хиос, избегната евакуација

А1он

Изгореле 25 јагниња во пожар во Сирково

Ана Ололовска

Во Кичево во два одвоени пожара изгоре еден трактор и два хектари сено

Ана Ололовска

Се утврдуваат причините за пожарот во штала кај велешко Грнчиште

Ана Ололовска

Пожарот на депонијата кај Добрашинци во најголем дел е изгаснат

Ана Ололовска