Пожар во близина на салата „Борис Трајковски“

Од:

Во близина на спортската сала „Борис Трајковски“ денеска избил пожар, информираат од Противпожарната брогада на Град Скопје.

Наведоа дека пожарот избил на депонија, посочувајќи дека пламените јазли зафатиле отпад и сува треба.

На терен се исратени четири возила за гаснење на пожарот.

Би можело да ве интересира

Локализирани 70 проценти од пожарот кај Љубин, интервенира и авион на Дирекцијата за заштита и спасување

Пожарот на Канарски Острови вон контрола

Гори сува трева и борова шума кај скопско Љубин

Ана Ололовска

Целосно локализиран пожарот од страната на Пинтија

Сѐ уште активен пожарот кај Пинтија

Ставен под контрола пожарот кај Пинтија, пријавен нов во Сопиште

Татјана Ташкова