Поради сообраќајка на патот Делчево – Пехчево се вози по една лента

Од:

Поради сообраќајка на патот Делчево – Пехчево кај селото Панчарево сообраќајна полиција го насочува сообраќајот на регионалниот пат Делчево – Берово – Пехчево каде се вози по заледен коловоз и има излетување на возило на патот.

Во сообраќајката според информации од Здравствен дон Пехчево нема повредени лица, а увид вршат екипи на полицијата.

Оттаму апелираа на крајно претпазливо возење и почитување на сообраќајната сигнализација.

Поради заледениот дожд и лизгавост на коловозите, утрово оштетени се и неколку возила во Делчево.

Би можело да ве интересира

Нормализиран сообраќајот на патот Штип – Кочани

Детали за тешката сообраќајката кај Штип: Жртвите се на 64 и на 40 години

Две жртви во сообраќајка на експресниот пат Штип-Кочани

Катерина Ѓуровски

Тинејџери предивикале сообраќајна несреќа, осуммина повредени

Катерина Ѓуровски

Автомобил излета од патот Тетово – Попова Шапка, загина возачот, 80 годишен Австриец

Анита Петровска Рајковиќ

Поради несреќа, во прекин сообраќајот на патот Гостивар – Стража кај „Новоселски мост“

Катерина Ѓуровски