Полицаец повреден во сообраќајна незгода кај Строгомиште, Кичевско

Од:

Полициски службеник е повреден во сообраќајна незгода на локалниот пат за село Строгомиште, Кичевско, помеѓу мотоцикл кој тој го управувал со регистерски ознаки сопственост на МВР и патничко моторно возило марка „Форд“ со кичевски регистерски ознаки управувано од Ф.Б. (27) од Република Албанија.

dobivaj vesti na viber

Портпаролот на СВР-Охрид Стефан Димоски информира дека во незгодата која е пријавена во неделата околу 16:30 часот, со телесни повреди се здобил полицискиот службеник што биле констатирани во медицинскиот центар во Кичево. Увид на самото место извршила екипа на ОВР-Кичево.

-За настанот известен е Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди на МВР, додаде портпаролот Димоски.

Би можело да ве интересира

Пукање во Липково: Еден повреден во роднинска караница за имот

Катерина Павлова-Николовска

Во битолски локали полицијата пронајде дрога и оружје, приведени десетмина

Пронајдена мртва старицата по која се трагаше шест дена

Катерина Павлова-Николовска

Инцидент на Бит Пазар: Пукал по сообраќајна расправија, полицијата го бара со потерница

Катерина Павлова-Николовска

Автомобил излета од пат, возачот-млад струмичанец е тешко повреден

Кај Зелениково пронајден човечки труп

Горан Наумовски