Патничко возило излета од патот кај Хиподром кон обиколницата, сообраќајот во прекин

Од:

Патничко моторно возило „хонда џип” со скопски регистарски ознаки изутрината излетало од патот на клучката Хиподром кон обиколницата, информират од Министерството за внатрешни работи.

dobivaj vesti na viber

Полициски службеници од СВР Скопје се излезени на лице место.

АМСМ во вонреден извештај изутрината во 05.35 часот информираше дека патниот правец Велес – Скопје по обиколницата кај Хиподром е блокиран поради сообраќајна незгода.

Би можело да ве интересира

Автомобил излета од пат, возачот-млад струмичанец е тешко повреден

Еден загинат во тешката сообраќајна несреќа кај Тајмишка раскрсница на патот Кичево-Гостивар

Катерина Павлова-Николовска

Прегазен пешак на автопатот Скопје-Велес

Катерина Павлова-Николовска

Тешко повреден возач во сообраќајка во Гостивар

Еден загинат во тешка сообраќајна несреќа на патот Охрид-Кичево

Едeн загинат во тешка сообраќајна несреќа кај Богданци

Катерина Павлова-Николовска