Отворена истрага против двајца осомничени за разбојништво во маркет во Сандево

Од:

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица, на возраст од 28 и 30 години, за кои постои основано сомнение дека на 2 декември влегле во маркет во селото Сандево и со закана со нож кон вработената, одзеле парични средства во вкупен износ од 36.600 денари.

-Бидејќи постои опасност осомничените да се дадат во бегство, да ја попречуваат кривичната постапка со влијание врз сведоците или да го повторат делото, јавниот обвинител до судијата на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје достави и предлог за определување мерка притвор за двајцата осомничени, се наведува во соопштението од Обвинителството.

Би можело да ве интересира

Гостиварец пријавил измама откако дал пари за вработување на неговата девојка

Ана Ололовска

Вооружени разбојници ограбиле казино во Порта Влае

Ана Ололовска

Во Свети Николе регистрирани шест дрски измами

Драган Поповски

Поднесено обвинение за обид за разбојништво во аптека во Скопје

Ана Ололовска

Ограбувачот на НЛБ успеал да украде над 8 илјади евра

А1он

Еден обвинет за тешка кражба од автомобил

Ана Ололовска