Осумдесетитригодишна делчевка пронајдена мртва

Од:

Осумдесетитригодишна делчевка е пронајдена мртва, откако пред два дена била пријавена за исчезната од страна на нејзиниот 53-годишен син. Делчевката (С.А.), како што информираат од делчевската полиција била пронајдена почината во атарот на селото Чифлик.

-Исчезната С.А. (83) од страна на нејзиниот син Т.А (53) е пронајдена почината во попладневните часови на 19.10.2021 кај месноста „Влашка Трла” во атарот на село Чифлик. Осумдесет и тригодишната делчевка за исчезната беше пријавена на 18.10.2021 во 16:00 часот, информираат од полицијата во Делчево.

Смртта кај починатата е констатирана од лекар на Итната медицинска помош во Делчево, додека увид по наредба на Јавен обвинител извршила увидна екипа на ОВР Делчево

Би можело да ве интересира

Ловџија го застрелал својот пријател додека биле на лов кај Матејче

А1он

Објавувале лажни закани за терористички напад на трговски центар во Скопје, тројца приведени

Од напад на дива свиња настрада ловџија од село Долни Дисан

Ана Ололовска

Приведени тројца криминалци од Дојран, при претрес пронајдена марихуана

Приведен кумановец кој крадел пари од црква

Во сообраќајка тешко повредена 70-годишна жена, возачот избегал

Катерина Павлова-Николовска