Нормализиран сообраќајот на патот Штип – Кочани

Од:

Од 18:35 часот, сообраќајот на патниот правец Штип-Кочани е нормализиран, соопштија од АМСМ.

Сообраќајот на овој патен правец од 17.15 часот беше затворен за сообраќај, откако во 14.25 часот се случи тешка сообраќајна несреќа во која животот го загубија две лица.

Би можело да ве интересира

Автомобил удрил велосипедист и избегал од местото – велосипедистот е со тешки повреди

Маж и жена од скопско со автомобил излетале во Крива Река, починале на лице место

Загина 32-годишник од кичевско, со автомобил излетал од пат

Повреден велосипедист на Средно Водно

Тешко повредени возач на мотор и неговиот сопатник по сообраќајка во Гостивар

Кумановец загина во тешка сообраќајна несреќа кај Агино село