На наплатната рампа Гостивар уапсени тројца млади скопјани поради дрога

Од:

Полициски службеници од Гостивар, во текот на вчерашниот ден ги лишиле од слобода М.Л.(20), Х.Н.(18) и О.М.(21), сите од Скопје. При претрес во патничкото возило „Фолксваген голф“, со скопски регистарски ознаки пронајдени се и одземени амфетамин, марихуана и дигитална вага со остатоци од амфетамин, информира Министерството за внатрешни работи.

Од МВР соопштија дека лицата се приведени и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава за „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Би можело да ве интересира

Македонец со Ауди возел 250 километри на час на автопат во Србија

Потрага по рибар кој исчезнал во езерото Козјак

Лекар од Психијатарската болница во Скопје пронајден мртов

Катерина Павлова-Николовска

Македонци уапсени во Хрватска за измами, украле околу 26 илјади евра

Катерина Павлова-Николовска

Скопјанец нападнал девојка оти не сакала да бидат во врска

Катерина Павлова-Николовска

Граната од Првата светска војна пронајдена при ископ во Скопје