На граничните премини се чека до половина час

Од:

Сообраќајот на државните патишта се одвива пo суви коловози. На граничните премини има задржувања од 20 до 30 минути, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) во утринскиот извештај за состојбата на патиштата.

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

Би можело да ве интересира

Гужви на Богородица, Табановце и на Ќафасан, за излез се чека од половина до еден час

На Табановце и Богородица за излез од државата се чека до 30 минути

АМСМ: Затворени се граничните премини за излез на наши државјани, влез на странци и возила само со дозвола

А1он

Зголемен интензитет на граничните премини Богородица и Табановце, се чека околу 30 минути

На граничните премини без подолги задржувања

Нема подолги задржувања на граничните премини

Наум Локоски