Маж од Богданци осомничен дека силувал малолетничка

Од:

Синоќа во Богданци полициски службеници од ОВР Гевгелија го уапсиле Б.Г.(52) од Богданци.

Како што соопштија од СВР Струмица, тој се сомничи дека извршил обљуба врз малолетничка.

-Лицето било задржано во полициска станица и за настанот бил запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија, информираа од овој сектор на МВР.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Малолетник од Кочани силувал малолетничка од Скопје

Струмичанец силувал малолетно лице со пречки во развојот

Горан Наумовски

Mаж од Куманово е осомничен за силување, а со телефон ја снимал жртвата

Приведен кавадарчанец пријaвен за силување

Хрватска: 30 дена притвор за мажот кој претепа и силуваше девојка

Татко си ги силувал трите малолетни ќерки, мајката знаела и молчела