Маж и жена од скопско со автомобил излетале во Крива Река, починале на лице место

Од:

Маж и жена од скопско Мралино загинаа откако со автомобилот паднале во Крива Река во кратовско.

На 26.05.2024 во 07.55 часот во СВР Куманово било пријавено дека на локалниот пат кој води од с.Коњух кон с.Бељаковце, кај место викано „Ракле“, кратовско, патничко возило „даеву матиз“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ж.Ј.(75) од с.Марино, општина Илинден, излетало од коловозот и паднало во р.Крива река. Од здобиените повреди на местото на несреќата починале возачот и неговата сопатничка С.Ј.(76) од с.Марино, информираше МВР.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на јавен oбвинител телата на починатите биле предадени на обдукција. Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Куманово.

Би можело да ве интересира

Карамбол во Тетово – удрил во паркирани автомобили, повредени возачот и 19 годишен сопатник

Автомобил паднал во Лакавичка река – тешко повреден возачот и негов сопатник

Извлечено тело на старец од Тополка, бил пријавен за исчезнат

63-годишник загина во сообраќајка во битолско, со автомобилот излетал од пат

Катерина Ѓуровски

Доживел срцев удар додека возел патник, почина таксист од Скопје

Лажеле повозрасни граѓани дека нивни блиски направиле сообраќајка и им земале пари – кривична за Бугарка и охриѓанец