Маскиран и вооружен разбојник ограбил казино во Центар

Од:

Непознат маскиран и вооружен разбојник неделата, пред полноќ, извршил кражба во казино на улица „11-ти Октомври“ во Скопје, при што одзел 150.000 денари.

dobivaj vesti na viber

Како што соопшти МВР, разбојништовото било пријавено на 18 февруари во 23.50 часот во Полициската станица Центар, а било извршено истиот ден околу 23.00 часот во казино на булевар „11-ти Октомври“.

– Сторителот со закана со пиштол од вработената одзел околу 150.000 денари, по што побегнал во непознат правец, наведуваат од МВР.

Се преземаат марки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Двајца осомничени демолирале и запалиле казино во Тетово

А1он

Тинејџер нападнал вработен како обезбедување во казино

А1он

Нападнати три лица од Кратово во казино во Крива Паланка

А1он

Вработен во казино играл со пари што ги извадил од апарати, се „покрил“ со 5.000 службени евра

Жарко Настоски

Групацијата Новоматик во С. Македонија – Адмирал, Астра и Казино Фламинго Хотел и Апекс Македонија самоиницијативно ги стопираат угостителските услуги од 23 до 07 часот

Ана Ололовска

Либералната партија бара затворање на сите казина и спортски обложувалници во населени места

Наум Локоски