Манијак во Ѓорче Петров, во парк допирал малолетнички и им нудел алкохол

Од:

Маж на возраст од околу 60 години недолично се однесувал кон три малолетни девојчиња во парк во населбата Ѓорче Петров. Според пријавата во полиција, тој ги добирал и им нудел алкохол на девојчињата.

Од МВР велат дека работат на расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Двајца бегалци од „Идризово“ фатени во центарот на Скопје

МВР со детали за вчерашната сообраќајка на експресниот пат Штип – Кочани

Ана Ололовска

ВИДЕО: Тешка сообраќајна несреќа на патот Кочани-Штип, загина возач на камион

Катерина Павлова-Николовска

Трактор се преврте во канал, загина 63-годишник

Катерина Павлова-Николовска

Украл пари од ресторанот каде што работел и отишол да се коцка

Катерина Павлова-Николовска

Тепачка во скопско Ново Село, еден повреден со нож

Катерина Павлова-Николовска