Малолетник се сомничи дека извршил обљуба врз малолетничка од Струмичко

Од:

Полицијата сомничи малолетник од струмичко село дека вчера извршил обљуба врз малолетничка од Струмичко, соопштија денеска од СВР Струмица.

Според соопштението, вчера во Полициската станица во Струмица во присуство на родител бил повикан малолетникот, а за настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица, по чии насоки се преземаат мерки за негово расчистување.

Инаку, вчера полицијата информираше за уште еден случај за обљуба врз малолетничка. Четиресет и пет годишен жител на Радовиш се сомничи дека во периодот од јануари до април во повеќе наврати извршил обљуба врз малолетничка од радовишко село.

Би можело да ве интересира

Извлечено тело на старец од Тополка, бил пријавен за исчезнат

63-годишник загина во сообраќајка во битолско, со автомобилот излетал од пат

Катерина Ѓуровски

Доживел срцев удар додека возел патник, почина таксист од Скопје

Лажеле повозрасни граѓани дека нивни блиски направиле сообраќајка и им земале пари – кривична за Бугарка и охриѓанец

Маж и жена од скопско со автомобил излетале во Крива Река, починале на лице место

Се преврте автомобил на патот Штип-Кочани, двајца повредени

Катерина Ѓуровски