Малолетник од Скопје пукал во познаник и кон неговото возило

Од:

МВР извести дека ноќеска во СВР Скопје, Н.С.(18) од скопското село Арнакија, пријавил дека на 23.5.2024 околу 23.30 часот на регионалниот пат Тетово-Скопје, во близина на селото Чајлане, 17-годишник од скопското село Бојане, кој бил во возило „фоклсваген пасат“, а со кого претходно имале расправија, пукал кон Н.С. и неговото возило „сеат леон“.

Повредени лица нема. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Би можело да ве интересира

Шест безживотни тела на виетнамски државјани се пронајдени во хотел во Бангкок

(ВИДЕО) Пукано е во Доналд Трамп на митинг во Пенсилванија

A1on

Крвава свадба во Франција: Едно лице загина, а пет се повредени во вооружен напад

Горан Наумовски

Вооружен напад во Брисел: Има мртви и ранети

Престрелка во Башчаршија, едно лице е рането

Горан Наумовски

Пукање во Торонто, тројца мртви, меѓу нив e и убиецот