Малолетник од Албанија предизвикал сообраќајка кај Струга и со тешки повреди завршил во болница

Од:

16-годишник од Албанија е тешко повреден откако управувајќи возило марка „мерцедес“ удрил во товарно возило „сканија“.

dobivaj vesti na viber

-Вчера во 08.00 часот во Струга на магистрален пат А2 Струга-Ќафасан во близина на каменолом се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „мерцедес“ со албански национални ознаки, управувано од 16 годишен малолетник од Р.Албанија, и товарно моторно возило „сканија“ со приколка со беровски регистарски ознаки, управувано од Б.О.(63) од Велес. По незгодата малолетниот возач е пренесен во болницата „Св.Еразмо Охрид“ каде од доктор му се констатирани тешки телесни повреди, велат од полицијата.

Увид на лице место извршила екипа од Полициска станица Струга.

Би можело да ве интересира

Тешко повреден возач во сообраќајка во Гостивар

ВИДЕО: Приведен дилер од Скопје, продавал кокаин и марихуана

Катерина Павлова-Николовска

Деветмина фатени со повеќе видови дрога приведени на феситвал во Стар Дојран

Катерина Павлова-Николовска

Му се слошило додека пешачел и починал

Ана Ололовска

Во тешка сообраќајка загина 24-годишно момче од Кичево

Ана Ололовска

Пронајдено телото на 14-годишното момче кое се удави во Беровско Езеро

Ана Ололовска