Малолетници се истепале во Драчево

Од:

Вчера во полициска станица Драчево е пријавено дека во двор на средно училиште на подрачје на Драчево е нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу двајца малолетници од с.Студеничани и с.Морани од една страна и С.С.(18) и уште тројца малолетници сите од с.Цветово, од друга страна.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Пеце Суперхикс: Мојот син e истепан додека сам играл кошарка во Капиштец

Катерина Павлова-Николовска

Млад скопјанец тепал малолетници во кафеана, па нападнал полицајци

Малолетници се тепаа кај Железничка во Скопје

Малолетници претепале дете од Шуто Оризари

Горан Наумовски

Полицајци во локали затекнале малолетници како консумираат алкохол

Акциска контрола во угостителски објекти, четири лица приведени, точење алкохол на малолетнци