Македонска државјанка приведена на косовската граница поради фалсификуван документ

Од:

Косовската гранична полиција вчера на граничниот премин Блаце кај Генерал Јанковиќ, привела македонска државјанка, осомничена дека фалсификувала документ за гранично осигурување, јави дописникот на МИА од Приштина.

Како што објави телевизијата Клан Косова, со одлука на надлежен обвинител полицијата го конфискувала документот, додека осомничената е ослободена и случајот е испратен во редовна судска процедура.

Би можело да ве интересира

Извршен увид на сообраќајката во која загина мигрант, се трага по возачот на „фолксвагенот“

Ана Ололовска

Четворица од 13 мигранти повредени во сообраќајката синоќа пренесени на Скопските клиники

Ана Ололовска

Еден загинат, 11 мигранти во болница во Кавадарци по сообраќајката на автопатот Демир Капија-Неготино

Татјана Ташкова

Обвинителството бара куќен притвор за скопјанец кај кој се пронајдени 73 куршуми

Возило со мигранти удрило во камион и се самозапалило

Приведени две лица од Дебар кај кои се пронајдени 20-тина килограми марихуана