Карл Билд: Ќе биде потребен поголем напор од Хан за да се надмине ќор-сокакот во Македонија

Од:

Поранешниот премиер на Шведска и добар познавач на работите на Балканот, Карл Билд, на својот твитер профил објави дека не е изненаден од исходот на синоќешните преговори во Брисел. Тој додава дека ќе биде потребен поголем напор од страна на Хан за да се излезе од политичкиот ќор-сокак.

„Не можам да речам дека сум изненаден дека ќе биде потребен поголем напор од Хан и другите за да се реши ќор-сокакот во Македонија“, напиша Билд.

Би можело да ве интересира

Пандемијата ја предизвикува најголемата економска криза во историјата на Хрватска, сметаат монетарните власти

Жарко Настоски

Западните соседи на Белорусија подготвија план за излез од кризата во три точки

Жарко Настоски

„Нисан“ годинава ја очекува најголемата загуба во својата историја

Жарко Настоски

МВР за време на вонредната издало 45.000 пасоши, одлука за отворање на границите следната недела

Маја Илиевска-Пачемска

ФАО: Земјоделците низ светот може да се соочат со големи загуби

А1он

Рено планира да затвори неколку фабрики во Франција

А1он

Leave a Comment

fourteen − 1 =