Ја убедила дека и направиле црна магија, па и одзела 700 евра и две златни лири

Од:

56-годишна жена од Бугарија со живеалиште во Скопје, била приведена бидејќи од жена одзела 700 евра и две златни лири.

МВР јави дека измамничката случајно ја сретнала оштетената во центарот на Скопје и, според пријавеното, во разговор и кажала дека забележала дека има проблеми, дека и е направена црна магија и дека таа може да и помогне да ја истера магијата. Тие имале средби во центарот на Скопје.

При приведувањето кај измамничката биле пронајдени златните пари и девизите и ѝ биле вратени на оштетената. За случајот бил известен Јавен обвинител, а по целосно документирање против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Две лица под истрага за разбојништво во заложна куќа

Ана Ололовска

Кривични пријави за разбојникот и соучесниците што летово „оперираа“ во Стариот дел на Охрид

Ана Ололовска

Скопјанец под истрага за разбојништво во спортска обложувалница

Ана Ололовска

Украден сеф од винарија во Демир Капија

Ана Ололовска

Тешка кражба во црквата Св. „Арангел“ во Долно Српци, Битолско

Ана Ололовска

Кривична за битолчанец осомничен дека измамил сограѓанин за четири милиони денари

Ана Ололовска