Ја ослепиле со спреј и ја ограбиле

Од:

Со спреј во очите ја ослепиле и и ги украле парите. Кавадарчаните Т.П. М.Н. и Д.Д. извршиле разбојништво врз неготинка при што и одзеле 200.000 денари.

Според сознанија на МВР, разбојништвото се случило кога жената излегла од кладилницата во која работела и тргнала да си оди кон својот дом во Неготино. Маскираните разбојници ја испрскале со спреј по очите и и ги одзеле парите. Сепак таа го забележала бројот на регистарската табличка од нивното возило и го кажала во неготинската полиција кога го пријавила случајот, по што биле фатени.

Станува збор за лица кои и претходно и биле познати на полицијата по сторени кривични дела. По извршениот претрес во нивните домови се приведени во полиција и им е одредена мерка притвор.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец од Штип, затекнат при вршење на кривично дело

Ана Ололовска

Расчистени три тешки кражби, украденото вратено на сопствениците

Ана Ололовска

Ограбена црквата „Константин и Елена“

А1он

Приведен крадец во скопски Чаир, расчистени неколку кривични дела

А1он

Приведени крадци од Штип, украденото вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Приведени двајца разбојници, со закана со нож одзеле чанта со дневен промет

Ана Ололовска

Leave a Comment

5 × three =