Инцидент пред „Идризово“: Син на затвореник нападнал осуденик

Од:

Инцидент се случил вчера пред затворот „Идризово“, извести денеска МВР.

Според полицијата, И.А.(50) од Струга пријавил дека околу 7.30 часот пред Казнено-поправната установа „Идризово“, по претходно недоразбирање со В.Љ., и двајцата осуденици, бил физички нападнат од неговиот син.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Зибери: Има елементи на повреда во однос на пречекорување на овластувањата на полицијата во „Идризово“

Прекинат штрајкот со глад на 213 осуденици од полуотвореното одделение во „Идризово“

Горан Наумовски

Осуденици од „Идризово“ најавуваат штрајк со глад

Претрес во КПУ Идризово, повредени 10 полицајци, пронајдени 82 ножа, дрога, 63 мобилни

Предраг Петровиќ

Суспендирани полицајците кои тврдеа дека биле измамени од затвореник

Предраг Петровиќ

Законот за амнестија ќе биде доставен во Собрание , потполно ослободување за казна затвор до 6 месеци, нема амнестија за тешки кривични дела