Градежен работник извадил старец од водите на Вардар

Од:

Градежен работник од Тетово спасил старец од водите на Вардар информираат од Министерството за внатрешни работи. Додека бил на работа на објект во населбата Аеродром, тетовецот забележал човек во водата. Влегол во реката и го извадил 81-годишниот старец.

Лекар од итната медицинска помош веднаш го прегледал човекот и било констатирно дека е во добра физичка состојба. Полицијата го вратила вртила старецот во неговиот дом, а до семејството добила објаснување дека човекот има здравствени проблеми и оти без знаење блиските го напуштил домот.

Би можело да ве интересира

Нивото на Вардар во Скопје, Велес и во Демир Капија уште е високо

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Нивото на Вардар кај Јегуновце, Велес и Демир Капија трипати повисоко од просекот

Катерина Ѓуровски

Се излеа Вардар кај Раотинце, поплавени куќи

Катерина Ѓуровски

Пронајдено е телото на жената што се фрли во Вардар

Се трага по лице кое се фрлило од мостот „Близнак“ во Скопје

Горан Наумовски

И хеликоптер вклучен во потрагата по возачот на автомобилот кој вчера беше извлечен од Вардар