Гостиварец натепал девојка, полицијата го лишила од слобода

Од:

Дваесетгодишен гостиварец синоќа е лишен од слобода откако бил пријавен дека во два наврати тепал девојка и најверојатно ќе биде осомничен за физичко насилство.

Според СВР Тетово, вчеравечер (12 јануари) околу 22 часот и 45 минути на улица „Ленинградска“ во Гостивар, полициски службеници на ОВР Гостивар го лишиле од слобода М.М. (20) од Гостивар. Тој, претходно во два наврати на улиците „Мара Угринова“ и „ЈНА“ во Гостивар, физички ја нападнал гостиварката А.М. (22) од сè уште непознати причини.

М.М. е задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот, по што против него ќе следува соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Тешка сообраќајна несреќа во Кавадарци, повредени двегодишно и четиригодишно дете

Жарко Настоски

Парични казни од по 2 000 евра за осум лица за групирање на забава во Скопје

Притвор за тренерот по џудо кој се сомничи за злоставување малолетнички

Катерина Павлова-Николовска

Мртов маж пронајден во водите на Пчиња кај Катланово

Ана Ололовска

Притвор за 11 лица за организирање трговија со луѓе

ВИДЕО: Пресечен меѓународен канал на дрога, запленети 40 килограми марихуана