Голем пожар кај Катланово

Од:

Голем пожар избувна попладнево во близина на Катланово, во скопската општина Петровец.

Покрај патот се издигаат пламени јазици и воздухот мириса на чад. Гори сува трева уште од 18 часот.

Би можело да ве интересира

Пожар во село Коњаре

Најмалку 27 лица загинаа при пожар во училиште во Либерија

Пожар во руски центар за истражување на вирусите

Татјана Ташкова

Пожар кај прилепско Селце

Татјана Ташкова

Умерен земјотрес на грчкиот остров Закинтос

Запалени околу триста стари гуми кај селото Костурино

Ана Ололовска